Oddział Okulistyczny szpitala Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie wykonuje coraz więcej operacji zaćm. Po przerwie spowodowanej koronawirusem od połowy maja w MCZ wykonywanych jest już około 80% zabiegów patrząc na liczby sprzed ogłoszenia pandemii. Na operację może zgłosić się każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Warunkiem jest posiadanie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu lub od okulisty.

Choć liczby pacjentów poddawanych operacji zaćm na oddziale okulistycznym szpitala MCZ w Lubinie nie są tak wysokie, jak jeszcze przed pandemią, to lekarze Miedziowego Centrum Zdrowia wykonują już te zabiegi coraz większej grupie chorych. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z koronawirusem na oddział okulistyczny trafiają ci, którzy mają skierowanie od lekarz pierwszego kontaktu lub od okulisty.

Pierwsze, co trzeba zrobić to umówić się na wizytę kwalifikacyjną. – Nie trzeba przychodzić do nas w tym celu osobiście. Można zadzwonić pod numer 887 869 856 lub 76 846 02 80. Wyznaczony zostanie wówczas termin, w którym pacjent przyjdzie, zostanie zbadany, skierowany do laboratorium, na badanie EKG i otrzyma od nas termin zabiegu. Kolejki nie są długie. Daty zabiegów wyznaczamy na za 2 do 3 tygodni. Sam zabieg nie jest skomplikowany. Trwa około 15 minut. Pacjent jest przyjmowany na oddział. W odpowiednim ubraniu trafia na blok operacyjny. Operacja jest w znieczuleniu miejscowym i całkowicie bezbolesna. Po zabiegu operowany trafia na oddział i jeszcze tego samego dnia wraca do do domu. Wizyty kontrolne przeprowadzamy w dniu następnym – tłumaczy Jacek Galas, ordynator oddziału okulistycznego szpitala MCZ w Lubinie.

Pacjent po dwóch tygodniach od operacji zgłasza się na ostateczną kontrolę.

Poprzedni artykułWiększe dostawy gazu ziemnego dla miedziowej spółki
Następny artykułPonad 120 rowerzystów mimo deszczu – FOTO