Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie rusza z bezpłatnym programem profilaktycznym dla mężczyzn, który we wrześniu uruchamia w swojej przychodni POZ w Grębocicach. Panowie po 50 roku życia, którzy są pacjentami tej placówki będą mogli poddać się badaniu przesiewowemu pod kątem wczesnego wykrywania raka prostaty. Zapisy już trwają, a w grę w chodzi diagnostyka PSA i USG wykonywane przez lekarza urologa.

Przychodnia Miedziowego Centrum Zdrowia w Grębocicach zaczęła działalność dopiero w tym roku, ale to, że jest nowym punktem nie oznacza, że ogranicza się do podstawowych usług medycznych. Zarząd zdecydował, że panowie po 50 roku życia, którzy należą do POZ w Grębocicach będą mogli bez skierowania poddać się bezpłatnym badaniom w celu wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego, zwanego prostatą.

Diagnostykę zaplanowano na wrzesień. W pierwszej kolejności 23 września panowie będą mogli przyjść do laboratorium w godzinach od 8:30 do 10:00 i oddać krew do badania pod kątem określenia poziomu PSA. Po otrzymaniu wyniku 26 września 2020 odbędą konsultację z lekarzem urologiem, który dodatkowo wykona badanie USG.

By wziąć udział w bezpłatnym programie, wystarczy być pacjentem zaopotowanym do przychodni POZ Miedziowego Centrum Zdrowia w Grębocicach i zapisać się. Rejestracja prowadzona jest codziennie w godzinach od 12:00 do 15:00 pod numerami telefonów: 76/8315-020 lub 667 167 486.

To nie jest jedyny program skierowany przez MCZ do panów z myślą o wczesnym wykrywaniu raka prostaty. Rokrocznie Miedziowe Centrum Zdrowia włącza się do ogólnoświatowej, listopadowej akcji „Wąsopad”, w ramach której znacznie obniża opłaty za komercyjne badania laboratoryjne na określenie poziomu PSA. Ta diagnostyka to punkt wyjścia do ustalenia czy pacjent ma kłopoty z gruczołem krokowym. W razie niepokojących wyników panowie są kierowani na konsultacje z urologiem i dalszą diagnostykę.

Poprzedni artykułBadania dla dzieci w PCUZ
Następny artykułDwa kierunki w dwa lata. Oferta UJW w Polkowicach