W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych ruszył punkt poboru materiału do badań pod kątem wykrywania koronawirusa. Zgłosić może się każdy, kto ma skierowanie od lekarza lub z SANEPID-u. Punkt ma osobne wejście do przychodni i nie wykonuje badań odpłatnych.

Mieszkańcy całego regionu mogą skorzystać z usług nowego punktu badań pod kątem wykrywania koronowairusa, który właśnie uruchomiono w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.

Nowy punkt poboru zaczyna działalność we współpracy ze szpitalem w Bolesławcu. To wynik podpisanych jeszcze w lutym umów o współdziałaniu nie tylko z bolesławiecką placówką ale też ze szpitalem Wielospecjalistycznym w Zgorzelcu. Te umowy skutkują wymianą doświadczeń i usług medycznych – informuje Waldemar Sułek, prezes zarządu PCUZ ZOZ S.A.

Do punktu pobrań wymazów mogą zgłaszać się nie tylko mieszkańcy Polkowic, ale całego regionu.

Nie będą to badania odpłatne, komercyjne, ale takie, na które pacjent otrzyma skierowanie. Badania przeznaczone są dla osób, które są w kwarantannie i tych skierowanych przez SANEPID. Badaniu może też poddać się pacjent ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, u którego podejrzewa się obecność wirusa. Jest to pierwszy z takich punktów w regionie. Punkt będą obsługiwać pracownicy szpitala z Bolesławca, którzy mają pełną wiedzę na temat koronawirusa – dodaje prezes.

Punkt poboru wymazów funkcjonuje od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00. – Jeżeli zainteresowanie będzie duże, nie wykluczamy rozszerzenia usług o dodatkowe godziny. Wejście do punktu jest osobne/odrębne i znajduje się z boku budynku. Zatem pacjenci, którzy zgłoszą się na/do pobranie materiału do badania nie będą wchodzili do/na teren przychodni. To osobne pomieszczenie jest w miejscu gdzie w marcu i kwietniu funkcjonowała tak zwana śluza – zapewnia prezes.

Informacji na ten temat udziela naczelna pielęgniarka PCUZ i dyrektor ds. medycznych.