W ramach tegorocznej akcji pn. „Bezpieczne wakacje” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, lubińscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, które swój wolny czas spędzają na półkoloniach.

Spotkania edukacyjne to czas, kiedy policjanci poświęcają na uświadamianiu najmłodszym o różnych zagrożeniach, mogących mieć miejsce w czasie wakacji. Funkcjonariusze informują dzieci przede wszystkim jakich zasad należy przestrzegać nad wodą czy w podczas górskich wędrówek. Jak należy się zachować i co zrobić, kiedy dziecko oddali się od rodziców. Bardzo ważnym tematem, jaki również poruszają mundurowi, to bezpieczeństwo w sieci i zagrożenia ze strony używek.

Jak co roku dzieci z powiatu lubińskiego mogą liczyć na spotkania z policjantami, którzy w bardzo przystępny sposób edukują o różnego rodzaju zagrożeniach, które mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Tematy, które poruszają mundurowi są dopasowane do wieku uczestników.

Podczas spotkań z młodzieżą, policjanci zwracają szczególną uwagę na tematy związane z cyberprzestępczością oraz zagrożeniem związanym z używkami, z którymi młodzież może mieć styczność. Maluchy natomiast, mogą dowiedzieć się od funkcjonariuszy jak się zachować, kiedy dziecko się zagubi i straci z oczu dorosłych. Gdzie można korzystać z kąpieli wodnych, a w jakich sytuacjach bezwzględnie unikać wchodzenia do wody.

Policjanci podczas prelekcji poruszają zagadnienia związane zarówno z wypoczynkiem w mieście, jak i poza nim. Przypominają również dzieciom niezwykle ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze i noszenia elementów odblaskowych.

Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali od policjantki czapki odblaskowe i ulotki informacyjne.