Miedziowe Centrum Zdrowia wciąż poszerza bazę sprzętową swoich placówek. Od kilkunastu dni w przychodni MCZ w Legnicy przy ulicy Okrzei 14a w pracowni gastroenterologicznej pacjentom służy najnowsze urządzenie do gastroskopii marki Olympus. Sprzęt różni się od podobnych na rynku, bo posiada funkcję wykorzystywania światła, dzięki któremu lekarz wykonujący badanie jest w stanie wykryć najmniejsze zmiany chorobowe.

Gastroskopia należy do badań najmniej lubianych przez pacjentów, ale wykonanie jej sprzętem najnowszej generacji, który posiada od początku lipca legnicka przychodnia Miedziowego Centrum Zdrowia sprawia, że kontrola przewodu pokarmowego jest szybka, niesamowicie dokładna i skuteczna. Urządzenie marki Olympus posiada funkcję Narrow Band Imaging. Jak tłumaczy mgr Marzena Tutaj – Rajczakowska, pielęgniarka, asystent pracowni gastroenterologicznej w przychodni MCZ w Legnicy, jest to możliwość wykorzystania światła w wąskim spektrum. Badany odcinek przewodu pokarmowego można podświetlić, a wówczas lekarz wykonujący badanie jest w stanie zauważyć najmniejsze zmiany chorobowe. Sprzęt nie jest trudny w obsłudze i jest tak skonstruowany, że pasują do niego wszelkie elementy tej marki.

Bardzo ważne jest to, że sprzęt jest szybki w przygotowaniu oraz niezawodny w badaniu. Sprzęt jest wykorzystywany w godzinach pracy przychodni codziennie. Pacjenci są umawiani co pół godziny z zachowaniem niezbędnej przerwy na mycie, dezynfekcję i sterylizację urządzenia. Posiadamy automatyczny cykl mycia i dezynfekcji sprzętu endoskopowego. Pacjenci przychodząc na badanie muszą być u nas na czczo minimum od 6 do 8 godzin – dodaje mgr Marzena Tutaj – Rajczakowska.

Każdy, kto jest zainteresowany poddaniem się badaniu może uzyskać informacje na temat rejestracji albo bezpośrednio w przychodni przy ulicy Okrzei albo telefonicznie pod numerami 76 743 95 54 lub 76 743 95 55.

Poprzedni artykuł„Fachowo” naprawione dziury – Pat i Mat byliby dumni…
Następny artykuł100 zł za test dot. koronawirusa