Absolwenci klas ósmych podanie do szkoły średniej mogą składać tylko do 10 lipca. Młodzi ludzie mogą to zrobić albo osobiście przynosząc dokumenty do wybranej placówki, albo też drogą elektroniczną, ale w tym przypadku potrzebne jest posiadanie profilu zaufanego rodziców lub opiekunów prawnych.

Ostatnie dni zostały młodzieży na złożenie podania do szkoły, w której chcą kontynuować naukę w ramach szkolnictwa średniego. Dokumenty powinny trafić do wybranej placówki albo w formie tradycyjnej, papierowej albo drogą elektroniczną nie później niż do 10 lipca.

– Również od 26 czerwca do 10 lipca uczniowie powinni uzupełnić wnioski o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Następnie jest uzupełnienie wniosku o zaświadczenie z wynikami egzaminu ósmoklasisty – mówi Artur Pastuch, dyrektor ZS 2 w Lubinie.

W tej szkole na przyszłych pierwszoklasistów czeka ponad 180 miejsc w klasach technikum i branżowych.

– Jeśli chodzi o technikum to mamy technika hotelarstwa, logistyka, żywienia i usług gastronomicznych, ekonomista, poligraf. W zakresie szkół branżowych w ofercie jest kucharz i nowy kierunek monter zabudowy i prac wykończeniowych w budownictwie – dodaje dyrektor.

Szkoły listy osób przyjętych i nieprzyjętych udostępnią uczniom 12 sierpnia.

Poprzedni artykułGórnicza dziewiątka na ZG Rudna. Zatrzęsło w całym regionie
Następny artykułKGHM otworzył nowoczesne Centrum Analityki

1 KOMENTARZ

  1. 12 sierpnia opublikowane będą listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Listy przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19.08.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.