Trzydzieści mobilnych komputerów właśnie dotarło do polkowickiego ratusza. Trafią one do uczniów szkół podstawowych. Wszystko w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”. Dotychczas gminie Polkowice udało się pozyskać pieniądze na zakup siedemdziesięciu laptopów dla dzieci.

Tym razem obyło się bez ponawiania procedur przetargowych. Najlepszą ofertę zaproponowała firma Altbit, bo 66.051,00 zł za 30 laptopów marki DELL. Pieniądze na ten cel gmina pozyskała w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

– Staramy się wykorzystać każdą sytuację i możliwość, by poprawić jakość życia mieszkańców – podkreśla burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Zakupione laptopy są nowe i pochodzą z oficjalnego kanału dystrybucyjnego.

– Zgodnie z podpisaną dziś umową, firma miała piętnaście dni roboczych na dostarczenie sprzętu – mówi Marcin Szydłowski, dyrektor wydziału informatyki w Urzędzie Gminy Polkowice.

Tymczasem firma Altbit zadziałała błyskawicznie. Komputery dotarły do ratusza w kilka godzin po podpisaniu umowy. Na dniach zostaną przekazane do szkół.

Poprzedni artykułCysterna w rowie ,droga zamknięta
Następny artykuł„ZadbajMY o Polkowice” – kampania społeczna