Na terenie parkingu przy polkowickim Aquaparku stanęła pierwsza w mieście stacja, dzięki której można będzie naładować pojazdy elektryczne (EE). Zanim urządzenie trafi do użytku, musi przejść jeszcze konieczne odbiory techniczne.

Punkt do naładowania pojazdów elektrycznych powstał dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Polkowice i firmą Tauron, do której należy to urządzenie. Jest to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka inwestycja na terenie Polkowic. W ten sposób miasto znajdzie się wkrótce na ogólnopolskiej mapie stacji ładowania samochodów elektrycznych.

– Mobilność tego typu to przyszłość komunikacji w miastach. Mam nadzieję, że także na terenie gminy Polkowice – mówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji. – Przypomnę, że to kolejny krok w kierunku działań  proekologicznych, podejmowanych przez Gminę Polkowice. Już wkrótce zostanie utworzony klaster energetyczny, dzięki któremu rozpoczęte zostaną inwestycje w odnawialne źródła energii, m. in. w tworzenie farm fotowoltaicznych – podkreśla Jan Wojtowicz.