Remont korytarza przy poradniach dla dzieci chorych, nowe pomieszczenia dla laboratorium, za chwilę modernizacja toalet, dotacje na nowy sprzęt medyczny – to kilka tylko z działań, jakie podejmuje Polkowickie Centrum usług Zdrowotnych mimo codziennych, niełatwych działań w dobie koronawirusa.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych ruszyło z remontem korytarzy przy poradni dla dzieci chorych. Wygospodarowało też nowe pomieszczenie dla laboratirum, które pozwoli skrócić czas oczekiwania pacjentów podczas oddawania krwi do badania. Za kilka dni ruszy też przetarg na wyłonienie firmy, która wyremontuje w PCUZ toalety. Placówka zdobyła już dotacje na nowy sprzęt do gabinetów lekarskich. Złożono również wniosek do Fundacji KGHM Polska Miedź o dofinansowanie zakupu kolejnych nowych medycznych urządzeń. Mówiąc krótko – choć codzienna praca w dobie koronawirusa jest inna, trudniejsza i wymaga sporo wysiłku, to PCUZ nie skupia się tylko i wyłącznie na epidemii, ale inwestuje, by się rozwinąć i podnieść poziom świadczonych usług medycznych.

– Jeżeli chodzi o pierwsze półrocze tego roku, to zakładamy, że na inwestycje remontowo – budowlane wydamy ok. 150 tys. złotych. Do Fundacji KGHM Polska Miedź złożyliśmy wniosek o dotację w wysokości 450 tys. zł. Mamy też zamiar pozyskać ok. 250 tys. złotych od naszego udziałowca, czyli od Gminy Polkowice. W drugim zaś półroczu mamy w planach przygotować kompletną dokumentację pod budowę nowego obiektu przychodni. Ten nowy budynek ma stanąć na działce, o którą zabiegamy. Powierzchnia nowej przychodni to ok. 2500 metrów kwadratowych. Znajdzie się tam pełna specjalistyka, nowe laboratorium oraz rentgen. Będziemy chcieli jeszcze uzupełniać sprzęt, który może znaleźć się w naszej spółce już od drugiego półrocza. Kiedy powstanie nowa przychodnia, zostanie tam przeniesiony – wyjaśnia Waldemar Sułek, przez Polkowickiego centrum Usług Zdrowotnych.

Warto wspomnieć, że PCUZ w ramach podstawowej opieki zdrowotnej świadczy usługi dla ponad 30 tys. mieszkańców powiatu polkowickiego.

Poprzedni artykułRaport – koronawirus stan na 21 kwietnia
Następny artykułRaport – koronawirus stan na 22 kwietnia