Policjanci ruchu drogowego kontrolują przestrzeganie przepisów związanych z epidemią koronawirusa.

Policjanci w codziennej służbie, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, sprawdzają czy są przestrzegane przepisy związane z epidemią koronawirusa. W związku z panującym w kraju stanem epidemii i wprowadzonymi obostrzeniami od 1 kwietnia br., funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie przepisów również w zakresie przemieszczania się pojazdami. Łamanie wprowadzonych przepisów wiąże się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubinie sprawdzają nie tylko czy osoby poddane kwarantannie domowej przebywają pod wskazanym adresem, ale także kontrolują przemieszczające się pojazdy. Sprawdzają w ten sposób czy żadna z podróżujących osób nie łamie zasad odbywania kwarantanny domowej. Kontroli podlega także przestrzeganie zasad i obostrzeń wprowadzonych wobec pasażerów autobusów komunikacji miejskiej i innych przewoźników. Kontrole będą powtarzane na terenie całego powiatu w różnych miejscach i godzinach.

Policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie i przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń oraz współpracę i realizowanie poleceń policjantów i innych służb. Przestrzegajmy wprowadzonych zasad poruszania się oraz przemieszczania zwłaszcza w środkach komunikacji zbiorowej. Osoby objęte kwarantanną powinny nawet nie z przymusu prawnego, ale z poczucia społecznego obowiązku dbania o innych, poddać się rygorom izolacji.

Przypomnijmy, że osobom, które nie przestrzegają wprowadzonych w warunkach stanu epidemii przepisów grożą kary grzywny nawet do 30 000 złotych.

Poprzedni artykułRaport o koronawirusie, stan na: 2 kwietnia
Następny artykułCzołówka pod Mlecznem. Zderzenie smarta z volkswagenem