2019.01.28 Kobierzyce Pilka reczna Trening Reprezentacja Polski N/Z Patrycja Swierzewska Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Zespół Metraco Zagłębia Lubin wzmocniła Patrycja Świerżewska. 24-letnia rozgrywająca podpisała z Miedziowym klubem dwuletni kontrakt.

Nowa zawodniczka Miedziowych ostatnie miesiące spędziła w Norwegii, gdzie reprezentowała barwy Byasen. Dla klubu z Trondheim rzuciła 40 bramek w 17 meczach i zdobyła brązowy medal norweskiej ekstraklasy. Wcześniej występowała w Elblągu, gdzie była wyróżniającą się szczypiornistką. Jest też etatową reprezentantką Polski.

– Patrycja jest niesłychanie szybka i zwrotna, dobrze kontroluje sytuację na boisku. Nieustraszona w ataku i silna w obronie – mówił o Patrycji Świerżewskiej trener Byåsen, Atle Oliver Johansen.

Patrycja Świerżewska jest praworęczna i występuje na lewym lub na środku rozegrania. Z Metraco Zagłębiem Lubin związała się dwuletnim kontraktem – Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak utytułowanego klubu, z którym chce zdobyć mistrzostwo Polski. Jestem podekscytowana walką o złoto w przyszłym sezonie i zrobię wszystko, by pomóc Zagłębiu osiągnąć ten cel – mówi nowa rozgrywająca Miedziowych.

inf. zaglebie.lubin.pl

Poprzedni artykułLubinex po tygodniu odpowiada dlaczego nie szyje maseczek
Następny artykułJoanna Drabik w Metraco Zagłębiu!