W samo południe 20 marca wicemarszałek Marcin Krzyżanowski poprowadził briefing podczas którego poinformowano mieszkańców województwa o tym, co dzieje się na terenie dolnośląskiego jeśli mowa o placówkach medycznych, miejscach dla chorych i osobach ze stwierdzoną obecnością wirusa oraz tych, które czekają na wynik.

Potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem na terenie Dolnego Ślaska jest 56. Kwarantanna i izolacją na terenie województwa objęto 2192 osoby. Liczba mieszkańców objętych nadzorem epidemiologicznym to 2289.

Liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie koronawirusa to ponad 80 osób. Szpitale, które są dedykowane tylko i wyłącznie osobom chorym na COVID to wrocławski szpital przy Koszarowej. Jest tam 33 osoby z potwierdzonym zachorowaniem i 26 osób czekających na wynik. Mamy 155 sal wolnych i 354 miejsca. Miejmy nadzieję że większość z nich będzie z wynikiem ujemnym. W szpitalu w Bolesławcu są 23 sale zajęte, dwóch chorych i 42 sale wciąż wolne. To daje 127 miejsc – mówi Wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski.

We wszystkich placówkach trwają prace by zwiększyć liczbę miejsc z respiratorami. Wiemy, że w najcięższych przypadkach potrzebne są stanowiska ze sprzętem do podtrzymywania oddychania. Przygotowujemy się. Jeśli chodzi o szpital w Legnicy, którego część osobnego budynku wydzielono, mamy dużo miejsc – mówił wicemarszałek.

Pełną wypowiedź Marcina Krzyżanowskiego umieszczamy dla naszych czytelników poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=zjiFrijV5hE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę