Pracownik ochrony w jednym z marketów na terenie Lubina ujął mężczyznę, który dokonał kradzieży 12 sztuk markowych czapek i nie płacąc za towar usiłował opuścić teren sklepu. Sprawca został przekazany dla patrolu policji i trafił do policyjnej celi.

 

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24 – letniemu mieszkańcowi gm. Ścinawa, który w jednym z marketów na terenie miasta, postanowił wynieść 12 sztuk markowych czapek, które najprawdopodobniej później chciał zbyć. Na szczęście mężczyznę dostrzegł pracownik ochrony który ujął złodzieja gdy ten, nie płacąc za towar usiłował opuścić teren sklepu.

Powiadomiony patrol policji zatrzymał amatora „darmowych” zakupów i trafił on do policyjnej celi. Sprawca jak się okazało był dobrze znany lubińskim funkcjonariuszom. Jego zatrzymanie pozwoliło policjantom wydziału dochodzeniowo – śledczego przedstawić mu zarzuty również za inne przestępstwa, których się wcześniej dopuścił i które zostały mu udowodnione w odrębnych postępowaniach.

Skradziony towar o łącznej wartości 720 zł został w całości odzyskany i w stanie nienaruszonym trafił z powrotem do sprzedaży. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przez Sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie.

inf. asp. Krzysztof Pawlik, z-ca oficera prasowego KPP w Lubinie

Poprzedni artykułZUS pomoże przedsiębiorcom. Ulgi w składkach
Następny artykułWsparcie podczas kwarantanny w różnych instytucjach