Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubińskiej zatrzymali mężczyznę, który od grudnia 2019  do marca tego roku dokonywał włamań do piwnic na terenie Lubina. Zatrzymanemu postawiono 36 zarzutów. Teraz odpowie przed sądem.

Policjanci Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie dokonali zatrzymania 27 – letniego mieszkańca Lubina, który w okresie od grudnia 2019 do marca tego roku, dokonał co najmniej 36 włamań do piwnic na terenie Lubina.

Łupem włamywacza padały różne przedmioty. Najczęściej narzędzia i sprzęt elektroniczny, choć zdarzało się że zabierał z piwnic również sprzęt komputerowy, odzież, artykuły chemiczne i rowery.

Sprawca usłyszał już zarzuty z czego aż trzydzieści z nich dotyczyło włamań. Wartość strat, jaką spowodował swoim przestępczym procederem, opiewa na kwotę ponad 40 000 zł na szkodę mieszkańców Lubina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowo, czy nie był on sprawcą innych włamań oraz gdzie upłynniał swoje skradzione rzeczy. W tej sprawie zatrzymany odmówił składania wyjaśnień.

Za przestępstwa których się dopuścił grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

inf asp. Krzysztof Pawlik, z-ca oficera prasowego KPP w Lubinie

Poprzedni artykułBieg Papieski z 18 kwietnia odwołany
Następny artykułCo mówi Sanepid o koronawirusie w Lubinie?