Krwiodawcy – ratownicy ze Stowarzyszenia Maltański Legion kolejny raz są gotowi pomagać. W trudnej sytuacji oferują wsparcie w postaci robienia zakupów i dowozu do domu osobom starszym, schorowanym, samotnym, czyli wszystkim tym, którzy nie mają jak wyjść z domu. Maltański Legion działa na terenie Lubina, Głogowa, Polkowic. Wystarczy zadzwonić.

 

W związku z zaistniałą sytuacją nie prowadzą pokazów pierwszej pomocy, ale jak mówią, to nie oznacza, że nie mogą pomóc.

– Oferujemy pomoc w zakupach osobom starszym, schorowanym, samotnie wychowującym dzieci czy takim, które same nie mogą lub nie chcą wyjść. Zakupy możemy zrobić i dowieźć na terenie Lubina, Polkowic czy Głogowa – informują członkowie Stowarzyszenia Maltański Legion.

Numery telefonów, na które można zadzwonić i prosić o pomoc:

Lubin – 607 833 580

Polkowice – 512 312 397

Głogów – 722 346 516

Członkowie klubu pracują na co dzień w kopalniach KGHM Polska Miedź S.A. a zatem są dostępni w zależności od zmian.

Jeśli nie można się do nas w danej chwili dodzwonić, wystarczy napisać SMS, a oddzwonimy. W Polsce mieszka dużo starszych osób, które są grupą najbardziej podatną na działanie koronowirusa. Wiele osób mieszka samotnie lub jest chorych. Ich stan nie pozwala na wyjście z domu. W celu dbania o ich zdrowie my, ratownicy górniczy ze stowarzyszenia HDK Maltański Legion wychodzimy z inicjatywą zrobienia zakupów „pod dom” – mówi Rafał Czerwonka, pomysłodawca tej inicjatywy.

Poprzedni artykułKoronawirus – warto wiedzieć jak się chronić
Następny artykułMPO nie ograniczyło usług. Śmieci są normalnie odbierane

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.