Przejazd kolejowy na Legnickiej będzie otwarty dla ruchu kołowego w piątek 13 marca. Polskie Linie Kolejowe przepraszają za źle sprecyzowaną informację o zamknięciu tego skrzyżowania drogowo – kolejowego. Pierwotnie twierdzono, że utrudnienia będą trwały tylko kilka godzin w nocy.

W przepływ informacji przekazywanych przez Polskie Linie Kolejowe na temat zamknięcia przejazdu kolejowego na ulicy Legnickiej w Lubinie wkradł się brak błąd i brak precyzji. W pierwszej wersji PLK informowało o utrudnieniach tylko w nocy z 9 na 10 marca. Przejazd nadal jest jednak zamknięty. Dlaczego?

– Prace na przejeździe kolejowo – drogowym w Lubinie na ulicy Legnickiej zakończą się w ten piątek 13 marca. Na linii kolejowej biegnącej przez ten przejazd były prowadzone roboty związane z podbiciem toru. Wymagały zdjęcia płyt przejazdowych, które zostaną ponownie zamontowane. Przeprowadzone zostaną też roboty asfaltowe. Do czasu otwarcia obowiązują drogi objazdowe. Wcześniejsza informacja, która dotycząca tylko dwóch dni i pory nocnej, była nieprecyzyjna. Dotyczyła zamknięcia w tej strefie tylko dla ruchu pociągów. Natomiast ruch drogowy zamknięty jest do piątku. Stąd wdarło się przekłamanie. Informacja była nieprecyzyjna, bo dotyczyła zamknięcia ruchu torowego, a nie drogowego – wyjaśnia Bogdan Ząbek, z zespołu prasowego PLK we Wrocławiu.

Poprzedni artykułRatownicy w kombinezonach na Przylesiu
Następny artykułKoronawirus. Osiem przypadków na Dolnym Śląsku