KGHM Polska Miedź S.A. podejmuje działania prewencyjne i edukacyjne związane z zagrożeniem koronawirusem w Polsce. Do odwołania wstrzymane zostały wszystkie służbowe delegacje zagraniczne oraz udział pracowników KGHM w krajowych konferencjach i szkoleniach. Pracownicy, którzy ukończyli 65 rok życia mogą skorzystać z możliwości pozostania w domu i pracy z domu. Wszystkie wytyczne są zgodne z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.


Ponadto Grupa Kapitałowa KGHM przekazała 5 tys. maseczek p2 Wojewodzie Dolnośląskiemu, który koordynuje w regionie działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Firma oddała też do dyspozycji Starostwa Powiatowego w Głogowie budynek, który może być wykorzystany dla celów kwarantanny. Spółka jest gotowa także do przekazania niektórych budynków uzdrowiskowych do podobnych celów.

Dodatkowo jedna ze spółek Grupy kapitałowej KGHM ma możliwość sprawdzania na swoich maszynach testów na obecność koronawirusa. Badania mogłyby być prowadzone na maszynach spółki KGHM.

– Koordynacja działań i rzetelna informacja to najlepsze przygotowanie do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się infekcji. Współpraca wszystkich naszych firm jest konieczna, żebyśmy prowadzili skuteczną prewencję – mówi Kasjan Wyligała, Dyrektor Naczelny ds. Nadzoru Korporacyjnego KGHM.

Firma 10 marca uruchomiła specjalną infolinię oraz skrzynkę pocztową dla pracowników KGHM (887 843 612 oraz: pytaniaHR(at)kghm.com). Można tam zdobyć wszystkie informacje dotyczące zarządzenia, zasad i trybu pracy w spółce. We wszystkich środkach przekazu funkcjonujących w KGHM (intranet, kghm.tv, plakaty, tablice informacyjne) na bieżąco przekazywane są aktualne zalecenia i komunikaty służb sanitarnych.

We wszystkich oddziałach pracownicy KGHM mają zapewnione środki higieny i dezynfekcji, oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki i podstawowych zasad higieny.

inf. KGHM

Poprzedni artykułZasiłek opiekuńczy na dziecko na czas kwarantanny
Następny artykułRatownicy w kombinezonach na Przylesiu