Pakiety dla uczestników VII edycji Biegu Tropem Wilczym gotowe. Już w niedzielę 1 marca 2020 z Parku Wrocławskiego wyruszy symboliczny bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych.  Wydarzenie patronatem objął minister Krzysztof Kubów, który zadbał o zawartość pakietów dla biegaczy.

W niedzielę 1 marca 2020  z Parku Wrocławskiego wyruszy już po raz siódmy Bieg Tropem Wilczym, który w Lubinie organizowany jest z myślą o pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

– Reprezentuję biuro ministra Krzysztofa Kubowa, który co roku obejmuje to wydarzenie patronatem. Dziś pakujemy pakiety startowe, które zasponsorował minister. Jest ich 550. Każdego roku w tym biegu bierze udział wielu lubinian zarówno dorosłych, jak i dzieci. W skład pakietu wchodzą m.in. koszulki i medale okolicznościowe. O wodę zadbało Zagłębie Lubin S.A. – mówiła Patrycja Rozmus.

– Bierzemy w tym udział, bo to bardzo ważne, by uczcić tych, którzy kiedyś polegli za naszą ojczyznę, o których w czasach komuny nie można było mówić. Dziś chcemy ich czcić i upamiętniać – dodawała Patrycja Rozmus.

Głównym organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”.

Bieg rozpocznie się o 10:30. Zapraszamy całe rodziny. To dystans zaledwie 1963 metrów. W pakietach, które dziś pakujemy w klubie RX Fitness są też broszurki, z których można się dowiedzieć o Żołnierzach Wyklętych. Przebiegniemy symboliczny dystans, po którym złożymy kwiaty i wieńce pod murem na Wzgórzu Zamkowym – mówił Paweł Kijowski ze Stowarzyszenia Zagłębie Fanatyków – Dziękujemy klubowi za udostępnienie pomieszczenia. To dobrze, że różne instytucje nam pomagają i wspierają takie działania – dodawał Paweł Kijowski.

Uroczystość pod Murem Pamięci organizuje Starostwo Powiatowe.