22 kolejka PKO BP Ekstraklasy – kolejna porażka miedziowych.

KGHM Zagłębie Lubin przegrało na stadionie Zagłębia z Wisłą Kraków 0:1. Bramkę wartą trzy punkty strzelił Savićević. Przy jego sprytnym strzale w 65 minucie Forenc musiał skapitulować. Savićević otrzymał podanie tuż przed polem podbramkowym. Ppodbił piłką bokiem stopy ogrywając naszego bramkarza.

Okazje do zdobycia bramki dla lubinian miał w 35 minucie Białek, który uderzył głową, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Szansę miał również Guldan który główkował w 78 minucie, ale i tu zabrakło szczęścia, bramkarzowi gości udało się piłkę wybić.

To druga z rzędu porażka. Poprzednio Zagłębie przegrało z Piastem Gliwice.

Artur Skowronek, trener Wisły Kraków przyjechaliśmy na trudny teren. Drużyna Zagłębia ma dużo jakości i chcieli się zrehabilitować za ostatnia kolejkę. Wiedzieliśmy że chcąc zwyciężyć musimy dać z siebie coś więcej. Dowieźliśmy bardzo cenne zwycięstwo, koncentrujemy się już na kolejnym meczu. Gratuluję zespołowi za to, co działo się po meczu, czyli tego że mam w drużynie świadomych piłkarzy, którzy wiedzą, iż dalej niczego jeszcze nie wygrali.

Martin Sevela – trener KGHM Zagłębia Lubin Nie graliśmy dobrego meczu, nie było dobrej reakcji na pressing rywali. Najlepszą szansę na 1:0 miał Białek jednak jej nie wykorzystał. Jest to drugi mecz, w którym nie strzelamy bramki. Druga połowa była lepsza, okazje na bramkę miał Guldan, ale to za mało żeby wygrać. Mamy teraz trudną sytuację. Chłopaki nie pokazali na boisku jakości takiej jak na treningach. Zrobiliśmy zły wynik, musimy walczyć w kolejnych meczach o awans do górnej ósemki i najważniejsze abyśmy zaczęli strzelać bramki.

Fot. M. Rzepka

Inf: zaglebie.com/pit