Przejazd kolejowy na ulicy 1 Maja będzie otwarty  7 lutego od godziny 16.00 (piątek). Utrudnienia miały trwać do 27 stycznia.  PKP PLK prowadziły tam  drugi etap prac modernizacyjnych. Roboty remontowe przedłużyły się.

– To  wymiana nawierzchni drogowej w obrębie przejazdu. Jest to zakres toru bocznicowego. Te prace nie były wykonywane w trakcie modernizacji linii pomiędzy Rudną Gwizdanów a Legnicą. Mówiliśmy o tym, że ta nawierzchnia zostanie jeszcze poprawiona – mówił w styczniu Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy PLK.

W Lubinie to już końcowe prace modernizacyjne. Już korzystamy w tym mieście z bardzo dobrych przejazdów koleją. Są przygotowane warunki do obsługi w samym centrum Lubina, ale też przystanek w okolicy stadionu. Jeździłem wielokrotnie tą trasą. Widzę, że cieszy się ona popularnością. Trasa z Wrocławia przez Legnicę, Lubin, Rudną Gwizdanów. Tą trasą jeżdżą też pociągi międzynarodowe i dalekobieżne. To nowe możliwości na Dolnym Śląsku dzięki rewitalizacji tej trasy – dodawał Mirosław Siemieniec.