Podaruj dzieciom uśmiech, czyli współpraca ZSiPO z TPD. W ramach współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci corocznie w Zespole Szkół  i Placówek Oświatowych spotykają się wolontariusze z uczniami, aby kształtować prawidłowe postawy społeczne wśród dzieci i młodzieży.

 

Od ponad 10 lat nauczycielka Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych  Aldona Karlak wraz z przewodniczącą koła TPD przy Szkole Podstawowej nr 8  Elżbietą Michalak organizują integracyjne spotkania z młodzieżą. Takie okazje  za każdym razem mają inny cel.

Tegoroczne spotkanie skupione było na nauce prawidłowych relacji międzyludzkich oraz uwrażliwieniu na potrzeby innych. Zorganizowano między innymi zbiórkę maskotek, które zostaną przekazane w ramach akcji „Pluszaki w pogotowiu”. Integracja społeczna to nie tylko wyrównywanie społecznej szansy osób z niepełnosprawnościami, ale także reagowanie na potrzeby innych. Nasi podopieczni otrzymują dużo dobroci, uczą się od innych i starają się również to odwzajemniać– mówi Aldona Karlak – Serdecznie dziękujemy takim osobom, jak przewodnicząca TPD pani Ela i młodzież. Jesteśmy wdzięczni  za trud pracy i bezustanną służbę dla tych, którzy takich ludzi potrzebują i dla których są oni ogromną pomocą – dodaje Aldona Karlak. 

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek w Zakładach Górniczych Rudna
Następny artykułNajpopularniejsi sportowcy Zagłębia Miedziowego 2019