Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przed rozpoczęciem w naszym powiecie ferii zimowych, spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Funkcjonariusze przeprowadzają działania profilaktyczne, podczas których rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla najmłodszych. Nie wolno jednak zapominać, iż szczególnie w tym okresie dzieci narażone są na szereg niebezpieczeństw. Dlatego lubińscy policjanci przeprowadzają spotkania na terenie powiatu w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2020”.

– Podczas lekcji bezpieczeństwa z uczniami Szkoły Podstawowej w Ścinawie, policjanci w bardzo ciekawy sposób omówili zagadnienia związane z bezpiecznym zimowym wypoczynkiem. Dzieci mogły dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czyhają w czasie zimy, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku oraz jak prawidłowo poruszać się po drodze. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz jak prawidłowo z nich korzystać – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.