Lubińscy policjanci zatrzymali 26 – letniego mężczyznę, podejrzanego o liczne kradzieże i włamania na terenie Lubina. Jak ustalono w sklepach kradł wszystko, co mógł łatwo sprzedać, m.in. alkohol, odzież i akcesoria. Ponadto włamywał się do szafek pracowniczych na terenie jednego ze szpitali w Lubinie. Zatrzymany był już dobrze znany lubińskim policjantom.  Trafił do celi, a  potem do zakładu karnego, celem odbycia kary 45 dni pozbawienia wolności. Za kolejne przestępstwa ponownie  odpowie przed sądem.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą zgłoszonych kradzieży na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali podejrzanego o te czyny 26-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania.

– W trakcie czynności z podejrzanym, policjanci udowodnili mężczyźnie kradzieże sklepowe. Jak ustalili śledczy, 26-latek wchodził do sklepu, zabierał z półek towar i wychodził nie płacąc za niego. Podejrzany kradł wszystko, co mógł łatwo sprzedać przypadkowym osobom, m.in. alkohol, odzież i różne akcesoria. Ponadto, jak ustalili mundurowi, mężczyzna będąc na terenie jednego z lubińskich szpitali, włamał się do szafek pracowniczych, skąd zabrał męskie perfumy. Straty wyrządzone przez 26-latka, łącznie oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Po przedstawieniu mu zarzutów został przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary 45 dni pozbawienia wolności za inne przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości na terenie Lubina. Za kolejne kradzieże, ponownie czeka go sprawa sądowa. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułBezpieczny Zagłębiak, czyli policja i Zagłębie dbają o dzieci – FOTO
Następny artykułPieszy kontra pojazd – zdarzenie na ul. Leśnej FOTO