Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 18 – letniemu mieszkańcowi powiatu lubińskiego, który usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po krótkim pościgu, niedługo po zgłoszeniu. Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek przeszedł po zaparkowanym samochodzie, powodując jego uszkodzenie i straty w wysokości 5 tysięcy złotych. W chwili swojego wybryku był nietrzeźwy.

 13 stycznia  około godz. 18.00. lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który uszkodził zaparkowany samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. Rozpoczęli jego poszukiwania.

W centrum miasta mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Rudna. Był nietrzeźwy. Badanie alkoholu w jego organizmie wykazało 0,8 promila. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna idąc przez miasto w pewnym momencie wskoczył na zaparkowany samochód, przeszedł po nim, powodując wgniecenie dachu pokrywy bagażnika oraz silnika. Straty właściciel pojazdu wycenił na 5 tys. zł. – informuje  asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

18-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Zgodnie z obowiązującym prawem za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułPonad 900 osób nie płaci alimentów. Są winni ponad 26 mln zł
Następny artykuł500+ od ZUS na Dolnym Śląsku dla 14,5 tys. osób