Lubińscy policjanci w celu ustalenia tożsamości osób mogących mieć związek ze sprawą nieuczciwego bankowca udostępnili wizerunki trzech kobiet i mężczyzny. Dzięki informacjom, które wpłynęły do policji tożsamość wszystkich kobiet została ustalona. Jedna  z nich okazała ofiarą, a nie podejrzaną.

Jedna z kobiet, której wizerunek został upubliczniony zgłosiła się już do jednostki, gdzie została przesłuchana. Jej zeznania wniosły nowe, nieznane dotąd okoliczności do sprawy. W toku czynności ustalono, że sprawca, dysponując wizerunkiem kobiety, bez jej wiedzy, podrobił dokument tożsamości umieszczając na nim jej zdjęcie, po czym usiłował wyłudzić kolejne pożyczki.

– Tym samym, jak ustalili śledczy, kobieta, która była poszukiwana przez naszą jednostkę, okazała się pokrzywdzoną w tej sprawie. Policjanci w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, w tym udział pozostałych kobiet, które mogły również stać się ofiarą przestępstwa. Funkcjonariusze apelują o ogromną czujność przy dodawaniu do sieci zdjęć, które jak pokazuje powyższy przykład, mogą być wykorzystane przez nieuczciwe osoby do przestępczego procederu – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.  

Lubińscy policjanci nadal poszukują mężczyzny, którego wizerunek załączony jest poniżej.

Poprzedni artykułFerie w Muzie z historią złotej rybki w nowej odsłonie
Następny artykułZawieś obiad, podaruj posiłek, pomóż uboższym