Będzie się działo zapowiadają organizatorzy 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Lubinie, który w tym roku znowu ma więcej niż jeden sztab. 12 stycznia sporo atrakcji będzie miało miejsce w Hotelu Astone, który udostępnia pomieszczenia na owsiakową orkiestrę.

Pieniądze zebrane na tegorocznym, 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczone zostaną na sprzęt w zakresie medycyny dziecięcej, jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Sztab II WOŚP w Lubinie zaczyna o godzinie. 14:00. 

W tym roku nie 65, ale 85 wolontariuszy z naszego sztabu wyjdzie kwestować z puszkami na ulicę. Lista jest pełna. Nie mamy już możliwości przyjmowania kolejnych osób. W tym roku również zmiana miejsca, w którym odbywać się będzie wielki finał. Dzięki uprzejmości właścicieli Hotelu Astone, otrzymaliśmy możliwość zrobienia finału w ich Restauracji. Na tą chwilę praca w sztabie trwa praktycznie od rana do nocy. Wciąż pozyskujemy darczyńców, którzy przekazują różnego rodzaju upominki na licytację. Tak, jak w ubiegłym roku, mamy zarówno rękodzieło, jak i różnego rodzaju bony, vouchery i inne przedmioty użytkowe. W tym roku udało nam się rozszerzyć finał o liczne atrakcje artystyczne – jakie? Na tą chwilę mogę powiedzieć tyle, że wystąpią m.in. utalentowane kobiety – w każdym wieku. Stawiamy na lokalnych artystów. Mamy ich przecież mnóstwo. Podczas finału będziemy mieć – jak w ubiegłym roku – animatorki, które dla dzieci przygotują moc atrakcji. Będzie kolorowo, głośno i jak w ubiegłym roku prosto z serca – zapewnia Katarzyna Marcinek, współorganizator wydarzenia.

W akcję kolejny już raz angażują się działacze Stowarzyszenia „Tak dla Lubina”, którzy są współorganizatorami. 

fot. archiwum, inf. redakcja

Poprzedni artykułLubisz góralską muzykę? Chojnów zaprasza
Następny artykułOkradziono Cię? Może to Twoje? – policja publikuje zdjęcia – FOTO