To było ostatnie spotkanie uczestników parkrun Lubin w tym roku. Grudniowa sobota raczej nie przypominała zimy, a zerowa temperatura może nie jest optymalną, to na starcie pojawiło się ponad 30 biegaczy i wolontariuszy. 

Lubin chętnie odwiedzają parkrunowcy z różnych lokalizacji z całego świata. Dzisiaj gościliśmy rodzinę z Manchesteru. Ania i Maria Rooke zajęli wśród pań pierwsze i drugie miejsce a mama i tato dzielnie pomagali jako wolontariusze przy skanowaniu i wydawaniu tokenów. 

Były podziękowania dla uczestników i życzenia noworoczne, które w imieniu parkrun składała koordynator biegu – pani Ela.

Koniec roku więc czas na małe podsumowanie. Liczba uczestników, którzy ukończyli parkrun Lubin to 815 osób. Łącznie pokonali ponad 44 tysiące kilometrów. W ciągu 238 spotkań pierwszych na mecie było 108 osób, tu nie do pokonania jest pan Rafał Kulczycki. Bohaterem lubińskiego parkrun jest Robert Kapiec, który nie opuścił do tej pory żadnego biegu. Więcej statystyk można znaleźć na stronie parkrun Lubin, gdzie podawane są ciekawe informacje takie jak: rezultaty, historia biegu, pierwsi na mecie, rekordy w poszczególnych kategoriach itd, itd. Szkoda, że nie ma tam wagi uczestnika na poszczególnym biegu – żartuje koordynator parkrun Lubin, bo wielu z nich straciło 20 i więcej kilogramów.
   

Kolejny bieg odbędzie się jako dodatkowa świąteczna edycja w Nowy Rok również o godz. 9:00 na który serdecznie zapraszają organizatorzy.

Poprzedni artykułUczniowie „dziewiątki” i ich jasełka – FOTO
Następny artykułZ pastorałką od serca do ucha – koncert kolęd w Gwizdanowie – FOTO