To było już 235 spotkanie, a w przyszłym roku sympatycy parkrun w Lubinie obchodzić będą 5 rocznicę.

Początkowo biegi odbywały się w Parku Leśnym a na pierwszy bieg przybyło 39 uczestników z których wielu nadal biega. Są to między innymi: Rafał Kulczycki, Lucyna Stępień, Andrzej Kucab. Trudno nie wymienić wolontariuszy z pierwszego biegu, którzy do dzisiaj pomagają przy organizacji biegów. Są to: Pani Ela, Marcin Kaczanowski, Marcin Rzepka, Rafał Szkop, Zdzisław Bortnik. Trudno nie wspomnieć Roberta Kapiec, który do dnia dzisiejszego nie opuścił jako jedyny żadnego biegu. To im w szczególności należą się podziękowania.

Obecnie parkrunowcy zadomowili się w Parku Wrocławskim gdzie spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9:00. Trasa jaką mają do pokonania to 4 okrążenia wzdłuż alejek. Po drodze można oglądać dinozaury, zwierzęta a na mecie czekają przepiękne pawie.

Do “drużyny” dołączył pan Mariusz Sznerch, który został serdecznie powitany przez koordynatora biegu pana Marcina Kaczanowskiego.   

Miesiąc grudzień to dodatkowe edycje świąteczne, które odbędą się w drugi dzień świąt i Nowy Rok na które już dziś organizatorzy zapraszają. Będzie idealna okazja aby zrzucić zbędne kalorie.

Poprzedni artykułLubiński sztab WOŚP szuka wokalistów
Następny artykułNie ma mocnych na męskiego szczypiorniaka