Golonka, piwo, rywalizacja sportowa, śpiewy i górnicza zabawa – to klimat karczmy piwnej pracowników ZG Polkowice – Sieroszowice skupionych wokół Związku Zawodowego Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź S.A. Impreza odbyła się w hali widowiskowo sportowej w Głogowie. W tym roku motyw przewodni zabawy to olimpiada.

Były odznaczenia na Akademii, przyszedł czas na zabawę. Karczma Piwna ZZPD 2019 ruszyła. Pierwszy dzień to biesiada dla pracowników ZG Polkowice – Sieroszowice.

– W tym roku jesteśmy w roku olimpijskim a zatem karczma ma charakter olimpiady. Zawody sportowe, rywalizacja między dozorem a pracownikami fizycznymi. To jest wspaniała zabawa i same przyjemności. Karczma to odpoczynek po ciężkiej pracy. Ci ludzie zasługują na to, by się spotkać, odpocząć, wypić kufel piwa i podziękować sobie za cały rok ciężkiej pracy. Jesteśmy największą kopalnią w Polskiej Miedzi, to prawie 4800 osób. Wydobycie jest największe, a więc szacunek dla tych ludzi. Karczma to okazja, by wszystkim podziękować. Na karczmie nie może być kobiet i koni. To jest wbrew tradycji górniczej i jest zakazane – mówił Jan Młynarczyk, przewodniczący ZZPD KGHM Polska Miedź S.A.

Dzień świętej Barbary to święto całej braci górniczej. Nie dzielę naszych karczm na ważniejsze i mniej ważne. Wszystkie są istotne, ale szczególnie cenię te oddziałowe, wydziałowe, gdzie spotykają się ludzie, którzy na co dzień ze sobą pracują – dodawał Mirosław Wyrwa, dyrektor naczelny ZG Polkowice – Sieroszowice.

W tym roku w ciągu dwóch dni na karczmach ZZPD bawić się będzie ok. 1300 górników i ich zaproszonych gości.

Poprzedni artykułAndrzejkowy 233 bieg parkrun – Foto
Następny artykułKarczma “dołowców” dzień drugi, czyli trzy kopalnie świętują – FOTO