Kopalnia Lubin uhonorowała swoich górników. Blisko 200 osób odebrało różnorodne odznaczenia i wyróżnienia podczas Akademii Barbórkowej 2019. W cechowni ZG Lubin wręczano medale za jubileusze pracy, były też kordziki i szpady górnicze, a także odznaczenia „Zasłużony dla KGHM” i „Zasłużony dla ZG Lubin”. Wielu pracowników lubińskiej kopalni wyróżniono za bycie wieloletnim honorowym dawcą krwi.

29 listopada 2019 w cechowni ZG Lubin miała miejsce Akademia Barbórkowa z okazji Dnia Górnika. Podczas oddziałowej uroczystości wręczono szereg wyróżnień i odznaczeń. Górnicy choć w stresie przed wyjątkową chwilą, nie kryli dumy i radości.

To praca przez 20 lat. Dziś to jest naprawdę duże wyróżnienie i czuję się dumny. To „Zasłużony dla ZG Lubin” i faktycznie czuję się zasłużony. Pracuję na oddziale mechanicznym. W kopalni chcę pracować, bo lubię to, co robię. Sprawia mi to przyjemność i satysfakcję. My górnicy jesteśmy w pewnym sensie ze sobą związani Jesteśmy jednością. Takie imprezy, jak ta, zbliżają i spajają ludzi w świetle wspólnego ryzyka, jakie razem podejmujemy – mówił Norbert Urbaniak z oddziału C 2 B w ZG Lubin.

Na początku uroczystości do zebranych zwrócił się dyrektor naczelny oddziału Lubin.

Kończący się rok 2019 był dla nas wymagający, ale wspólna, rzetelna i konsekwentna praca sprawiła, że zakończyliśmy go bardzo dobrym wynikiem produkcyjnym. Planujemy wydobyć ponad 8 mln 150 tys. ton rudy, zawierającej ponad 73 tys. ton miedzi i ponad 350 ton srebra. Nasza kopalnia, która w ubiegłym roku obchodziła swoje 50 – lecie przechodzi drugą młodość – mówił Dariusz Jach, dyrektor naczelny ZG Lubin.

To nie wszystkie wyróżnienia wręczone górnikom ZG Lubin. Reprezentacja oddziału odbierze swoje odznaczenia i szpady podczas Centralnej Akademii Barbórkowej 6 grudnia w Polkowicach.

Poprzedni artykułUśmiech dzieciaków to szczęście strażaków – akcja OSP Rudna – zapowiedź
Następny artykułSkładano kwiaty w hołdzie ofiarom wypadków w KGHM. Lubina nikt nie reprezentował – FOTO