ZS 2 w Lubinie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 8 listopada o 11:11 na placu przed szkoła Hymn Polski odśpiewało 800 głosów. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy placówki. Po raz pierwszy społeczność szkolna miała okazję poznać nowego dyrektora, Artura Pastucha.

Świadomość wspólnej przeszłości, tradycji i trudnej drogi do suwerenności jest bardzo ważnym czynnikiem spajającym społeczności w tym naszej szkoły. Dlatego w dni poświęcone Niepodległej staramy się wspólnie z młodzieżą godnie przypominać to, co dla Polaka najcenniejsze, a jest nim niewątpliwie hymn Polski. W związku z tym uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 w Lubinie spotkali się na placu przed szkołą, aby o 11,11 odśpiewać wspólnie ,, Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji ,, Szkoła do hymnu” organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży. Przy Szpakowej to już tradycja, w roku ubiegłym bowiem – wspólnie z 5 milionami uczniów z całego kraju – biliśmy ,,Rekord dla Niepodległej” – informują organizatorzy z ZS 2.

Apel był też pierwszą okazją do spotkania z nowym dyrektorem placówki Arturem Pastuchem, który wygrał konkurs na to stanowisko. Zastąpił on dotychczasowego dyrektora Bogdana Dudka, który z racji pełnienia funkcji radnego powiatowego przebywał na bezpłatnym urlopie. Artur Pastuch, będący dotąd dyrektorem III LO w Lubinie przestanie pełnić tę funkcję 29 lutego z chwilą zakończenia okresu wypowiedzenia, zawartego za porozumieniem stron.

Poprzedni artykułNocny, patriotyczny i charytatywny bieg
Następny artykułGórnik z Lubina mistrzem świata