Wielkimi krokami zbliża się 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych. W tym okresie panuje wzmożony ruch na drogach, dlatego też niezwykle istotne jest w tym czasie rozwaga i cierpliwość. W trosce o bezpieczeństwo, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie apelują o wzmożoną czujność kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak pieszych czy rowerzystów. Policjanci przypominają również o zmianach w organizacji ruchu w tym dniu.

Jak co roku, na przełomie października i listopada, lubińscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie. Do zadań funkcjonariuszy należeć będzie nie tylko kierowanie ruchem w rejonie cmentarzy, ale też podejmowanie różnego rodzaju działań mających na celu utrzymanie płynności ruchu i ograniczenie negatywnych zachowań na drogach. Ważnym elementem akcji będzie także zapewnienie ładu i porządku publicznego na samych cmentarzach. Poniżej prezentujemy informacje dotyczące organizacji dojazdów oraz komunikacji zbiorowej w dni świąteczne.

Organizacja ruchu wokół starego cmentarza i nekropolii w Oborze będzie podobna do tej, która obowiązywała w poprzednich latach. Apelujemy zatem, aby zwracać uwagę na oznakowanie drogowe i respektować polecenia funkcjonariuszy.

W przypadku lubińskiego cmentarza zmiany zaczną się już od 31 października. Od tego dnia ulica Konstytucji 3 Maja będzie częściowo zamknięta, natomiast dnia 1 listopada będzie przeznaczona wyłącznie do postoju pojazdów, jako ulica jednokierunkowa, a więc od strony ul. Bema i Al. Kaczyńskiego będzie obowiązywał zakaz wjazdu.

Każdy wjazd na rondo przy cmentarzu będzie posiadał znak wskazujący kierunek do miejsc parkingowych.

Głównym parkingiem dla starego cmentarza w Lubinie będzie parking przy Skateparku, ulica Konstytucji 3 Maja oraz parking przy byłym Gimnazjum nr 5. Parking znajdujący się przy głównej bramie starego cmentarza będzie dostępny tylko dla osób niepełnosprawnych.

Zmiany obejmą także cmentarz w Oborze. Wzdłuż drogi dojazdowej do cmentarza od skrzyżowania będzie obowiązywał bezwzględny, obustronny zakaz zatrzymywania. Ulica przy tej nekropolii prowadząca w stronę lasu będzie dostępna tylko dla osób niepełnosprawnych.

We wszystkich newralgicznych punktach dojazdowych do cmentarzy wystawione będą posterunki Policji

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, wyrozumiałość i życzliwość, a także dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu. Zróbmy wszystko, aby każdy bezpiecznie wrócił do domu.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułOpuszczone groby uprzątnięte przez wolontariuszy KGHM – FOTO
Następny artykułPobiegnij dla siebie i dla Gai – II Oborska Pętla już w niedzielę