W naszym mieście ruszyły przygotowania do dwudziestego ósmego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w 12.stycznia 2020 roku.  Hasło 28. Finału to : “Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Najdłużej działający sztab w Lubinie poszukuje wolontariuszy i miejsc do wystawienia Sztabowych Puszek Stacjonarnych.

85 osób, które chciałyby kwestować na rzecz najbliższej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poszukuje lubiński sztab WOŚP, którego siedziba znajduje się w Szkole Podstawowej Nr 10 w Lubinie . – Od poniedziałku 28.10.2019 rozpoczęły się zapisy dla wolontariuszy – informuje szefowa sztabu, Beata Rzepka. Podczas nadchodzącego finału rejestracja wolontariuszy w Naszym Sztabie będzie się odbywała tylko i wyłącznie online.

Rejestracja wolontariuszy kończy się w dniu 06. grudnia 2019r. Rejestracji można dokonać przez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl  Wolontariusz pełnoletni samodzielnie dokonuje zgłoszenia do wybranego Sztabu, wolontariusz niepełnoletni zgłasza się z pomocą opiekuna prawnego.

Wolontariuszy zapisujących się do #517 Sztabu w Lubinie zachęcamy także do przyłączenia się do powstałej na sztabowej stronie grupy „Wolontariusze Sztabu 517” , gdzie na bieżąco będzie można śledzić wiadomości związane z wolontariatem podczas 28.Finału
https://www.facebook.com/groups/2539535156296113/?source_id=276777139041572

Informacje dla wolontariuszy znajdują się także na stronie Fundacji WOŚP https://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy

Poza wolontariuszami #517 sztab poszukuje jeszcze miejsc w którym będą mogły stanąć Sztabowe Puszki Stacjonarne.

Do współpracy zapraszamy fitness kluby, instytucje kultury oraz wszystkich chętnych przedsiębiorców – mówi szefowa lubińskiego sztabu WOŚP Beata Rzepka. – Warunkiem prowadzenia kwesty przez Sztabową Puszkę Stacjonarną w ramach sztabu jest uzupełnienie formularza i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę za nią odpowiedzialną. Liczba puszek jest ograniczona – dodaje.

Im szybciej zgłoszą się chętni, tym lepiej, bo kwesta do stacjonarnych skarbon rozpocznie się już 15 grudnia i potrwa do 12 stycznia.

Zeskanowany i podpisany formularz, który publikujemy poniżej, należy wysłać na adres skarbonawosp@interia.pl, a oryginał na adres sztabu: Sztab XXVIII Finału WOŚP w Lubinie, ul. Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 3, 59-300 Lubin. Ważne, by przesłany formularz miał oryginalny podpis.

Później decyzję podejmie główny organizator finału WOŚP w Warszawie. Zgoda udzielana jest w ciągu 48 godzin od momentu zgłoszenia. Choć nie wszystkie zgłoszone miejsca mogą ją otrzymać.

W przypadku sklepów należących do sieci, żeby ubiegać się o postawienie skarbonki, trzeba mieć zgodę centrali firmy.

Zbiórka do skarbon stacjonarnych jest specyficzna. Nie biorą w niej udziału wolontariusze z identyfikatorami. Puszka najczęściej stawiana jest w miejscu, w którym pracownicy mają największy kontakt z klientem, na przykład przy kasach. Przy skarbonie zawsze musi być kopia oświadczenia dotyczącego przeprowadzanej zbiórki, którego oryginał znajduje się w centrali firmy.

W tej chwili lubiński sztab WOŚP poszukuje również gadżetów, voucherów i prezentów na licytacje. Czeka również na zgłoszenia klubów i kawiarni, które chciałyby u siebie zorganizować orkiestrowy finał. Jednym słowem, trwają przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 12 stycznia.

Pobierz na dysk(PDF, 680KB)

Pobierz na dysk(PDF, 440KB)

Pobierz na dysk(PDF, 617KB)