WKU w Głogowie prowadzi nabór do Terytorialnej Służby Wojskowej, w której może zaistnieć każdy, kto jest Polakiem, nie był karany, a nawet na co dzień pracuje. Szkolenia ruszą w grudniu. Już dziś można zasięgnąć informacji i zgłosić chęć udziału.

Wojska Obrony Terytorialnej są piątym, samodzielnym rodzajem sił zbrojnych. Ich misją jest obrona oraz wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego oraz podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

– Chcesz zostać żołnierzem TSW, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować ze swojej dotychczasowej pracy? Kochasz swój region i chcesz działać na rzecz swojej lokalnej społeczności? Lubisz wyzwania i chcesz pokonywać własne słabości? Cenisz sobie takie wartości jak odpowiedzialność, braterstwo, odwaga, tradycja? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, dołącz do nas i zostań Terytorialsem – zachęcają organizatorzy.

Wymagania do służby w TSW nie są wygórowane. Trzeba na pewno mieć obywatelstwo polskie, orzeczoną zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej. Kandydaci powinni być w wieku od 18 lat do 55 lat jeśli mowa o w korpusie szeregowych, zaś do 63 lat do korpusu podoficerów i oficerów. Konieczna jest niekaralność za przestępstwa umyślne, nieprzeznaczenie do służby zastępczej, niepełnienie innego rodzaju czynnej służby wojskowej lub brak nadanego przydziału kryzysowego, niereklamowanie od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

– Oferta jest skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. W szczególności jest to formacja dedykowana dla osób, które już pracują, ale oprócz tego chcą się realizować jako terytorialsi. Panie są mile widziane, a zwłaszcza te mające doświadczenie medyczne, np. pielęgniarki. Nie jest to jednak warunek, bo kobieta może być także doskonałym strzelcem czy łącznościowcem – mówi porucznik Grzegorz Dagiel, WKU Głogów. 

Kandydaci posiadający wyższe kwalifikują się do korpusu oficerów, zaś ci z co najmniej średnim do korpusu podoficerów. Osoby z wykształceniem podstawowym mogą starać się o dostanie się do korpusu szeregowych.

Od osób zgłaszających się są wymagane następujące dokumenty: wniosek o powołanie do TSW, dokumenty stwierdzające posiadanie wymaganego wykształcenia, kopia dowodu osobistego oraz inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, uprawnienia i umiejętności.

Zgłaszać można się w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Głogowie przy ulicy ul. Wojska Polskiego 58. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 261 678 178 lub 261 678 156. Zainteresowani mogą tez skierować zapytania drogą elektroniczną na adres e-mail: wkuglogow.wr@ron.mil.pl. Więcej informacji można też uzyskać na stronie http://www.glogow.wku.wp.mil.pl

Poprzedni artykułUwaga utrudnienia w ruchu przy kładce
Następny artykułUważaj na oszustwa „na ZUS”!