Lubińska policja zatrzymała pijanego kierowcę. Udało się tego dokonać dzięki czujności innego uczestnika ruchu. Nietrzeźwy kierujący nie ustąpił pierwszeństwa. Świadek zdarzenia pojechał za 67 – latkiem. Odebrał mu kluczyki od pojazdu i powiadomił policję. Nietrzeźwy kierujący już pożegnał się z prawem jazdy. teraz stanie przed sądem. 

15 października około godziny 21:00, oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego dokonali badania na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy, którym okazał się 67-letni mieszkaniec Lubina. Kierowca miał  blisko 2 promile.

Jak ustalili funkcjonariusze, na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Kościuszki w Lubinie, kierujący samochodem marki Fiat, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Toyota. Zachowanie kierującego fiatem wzbudziło podejrzenie świadka, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy. Udał się więc za nim i na kolejnym skrzyżowaniu dokonał jego ujęcia, zabrał kluczyki nieodpowiedzialnemu mężczyźnie i powiadomił policjantów. Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał 67 – letniemu prawo jazdy, a jego pojazd został na koszt właściciela odholowany na parking.

67 – letni mieszkaniec Lubina za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem. Może mu za to grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułUlica Chocianowska zamknięta na dwa dni
Następny artykułOstanie dni na zapisy do 34. Biegu Barbórkowego