Wraz z początkiem nowego sezonu klub piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. wrócił z akcją dla najmłodszych „Ręczna z Klasą”. Dziś odbyła się druga edycja, w której uczestniczyły dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie. Miedziowi przy okazji zapraszali na swoje niedzielne mecze.

40 uczniów wzięło udział w akcji, która rozpoczęła się zwiedzaniem hali Regionalnego Centrum Sportowego. Później przyszedł czas na zajęcia WF, prowadzone przez zawodników i zawodniczki Zagłębia Lubin. Dzisiejszy trening poprowadzili: Paweł Dudkowski, Patryk Wiącek, Małgorzata Buklarewicz i Jovana Milojević oraz maskotka – Krecik.

Po zajęciach zawodnicy i zawodnicy zapraszali na swoje niedzielne mecze. O godzinie 15:00 męska drużyna Zagłębia podejmować będzie Pogoń Szczecin, o 18:30 szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin w pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu EHF zmierzą się z norweskim Storhamar Håndball Elite.

Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-
u”. Organizatorami przedsięwzięcia są MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie.

Szkoły chętne do wzięcia udziału w naszej akcji prosimy o zgłaszanie się pod adresem: p.kulesza@zaglebie.lubin.pl oraz l.lemanik@zaglebie.lubin.pl

mat.prasowe zaglebie.lubin.pl

 

Poprzedni artykułNorweski rywal w Pucharze EHF
Następny artykułDebiutanci na 226 biegu parkrun – foto