Lubinianie pytają czy Park Linowy budowany w Parku Leśnym, popularnie zwanym strzelnicą, powstanie na czas? Umowa z wykonawcą podpisana została 2 kwietnia. Od tego momentu w ciągu 110 dni miał być wybudowany Park Linowy. Dziś widać tam jeszcze prace w toku. Rzecznik prezydenta Lubina mówi, że wszystko jest gotowe. Zapewnia też, że trwają już tylko odbiory techniczne pod kątem bezpieczeństwa.

W Parku Leśnym, o który prowadzono w mieście sporo batalii, ma być miejscem rozrywki i rekreacji. Poza Muzeum z historią I wojny światowej w tle, pomyślano o aktywnej rozrywce. Do tego ma służyć bezobsługowy Park Linowy, którego budowa rozpoczęła się na początku kwietnia. Zgodnie z zapowiedziami od chwili podpisania umowy ( 2 kwietnia) Budowa Parku Linowego miała trwać 110 dni. Czy wykonawca spóźnia się z zakończeniem inwestycji? 

–  Nie ma opóźnień. Otwarcie parku jest zaplanowane na 23 sierpnia. To będzie przedostatni weekend wakacji. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby skorzystali nie tylko z tych dwóch tras z przeszkodami o łącznej długości ponad 260 metrów, ale też z placu zabaw z wielkim krokodylem dla najmłodszych mieszkańców miasta. Wówczas już Park Linowy będzie miał wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Park z założenia będzie bezpłatny i dostępny dla małych oraz dużych lubinian. Zapraszamy całe rodziny – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Poprzedni artykułRaczyński przegrał – gmina Lubin dalej cała CD…
Następny artykułLekarstwa źle przechowywane szkodzą