21 lipca o godzinie 15:00 Zagłębie Lubin podejmie Cracovię w pierwszym meczu sezonu 2019/2020. Zarówno trener Miedziowych, jak i dyrektor sportowy oraz  są pełni optymizmu. Piłkarze KGHM Zagłębie Lubin do walki o punkty są gotowi i jak mówił podczas konferencji kapitan drużyny, nie mogą doczekać się pierwszego meczu.

Przed niedzielnym meczem z Cracovią KGHM Zagłębie Lubin trener Miedziowych przypomniał cele drużyny na nowy sezon.

Cel na zbliżający się sezon jest taki sam, jak na poprzednie. Chcemy być w pierwszej ósemce. Zaś cel na sam początek sezonu, to jak najszybciej wrócić do dobrej formy z wiosny poprzedniego sezonu – mówił podczas konferencji prasowej trener KGHM Zagłębie Lubin Ben van Dael. – Zeszły sezon zakończyliśmy na miejscu szóstym więc naszym celem jest awansowanie do pierwszej ósemki. Mamy paru chłopaków, których trzeba jeszcze trochę przygotować i dalej rozwijać, aby mogli reprezentować barwy Zagłębia. Straciliśmy ważne ogniwo, jakim był Filip Jagiełło więc zobaczymy, jak inni zawodnicy go zastąpią. Wewnętrznie będziemy ustalać sobie inne cele na temat rozwoju drużyny, jeżeli już byśmy już w tej pierwszej ósemce byli –  dodawał trener.

– Za drużynę mogę powiedzieć, że na pewno byśmy chcieli wygrać te pół roku i wynikowo, i  grą. – zapewniał  Ľubomír Guldan, kapitan zespołu.

Patrząc na naszą drużynę w obecnym momencie można powiedzieć, że na pewno jesteśmy drużyną silniejszą niż 6 miesięcy temu w okresie zimowym. Do drużyny doszło dwóch doświadczonych piłkarzy, którzy w sposób pozytywny wypełnią luki po tych, którzy odeszli. Jeśli chodzi o okres przygotowawczy, to przebiegł bez większych problemów. Zagraliśmy kilka meczów kontrolnych. Niektóre lepsze, niektóre gorsze. W niedzielę będzie zwieńczenie okresu przygotowawczego. Przed sezonem nie chciałbym składać wielkich obietnic i deklaracji, ale patrząc na to, jak drużyna się rozwija i buduje, to chciałbym, by ten sezon był lepszy niż ostatni. Jeśli chodzi o zawodników to wydaje mi się, że są przygotowani i pełni optymizmu – mówił  Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Miedziowych 

Mecz z Cracovią na stadionie w Lubinie rozpocznie się o godzinie 15:00. 

Poprzedni artykułKGHM Polska Miedź ponownie doceniony certyfikatem FTSE4Good Index Series
Następny artykułSzczury spacerują w centrum Lubina – FOTO