Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch pojazdów doszło dzisiaj na skrzyżowaniu na ul. Sikorskiego, w wyniku którego poszkodowane zostały 4 osoby.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 17. Kierujący oplem corsa, jadąc ulicą Sikorskiego w stronę lodowiska, skręcając w ulicę Sybiraków, nie zachował należytej ostrożności i wymuszając pierwszeństwo doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka volkswagenem golfem.

Siła uderzenia była na tyle duża, że podróżujących corsą obróciło 180 stopni a volkswagen zatrzymał się na sygnalizacji świetlnej, którą jednocześnie uszkodził.

Na skrzyżowaniu pojawiła się firma zajmująca się utrzymaniem sygnalizatorów, która przełączyła sygnalizację w tryb awaryjny. 

W wyniku zderzenia poszkodowane zostały 4 osoby, w tym dwójka dzieci z opla, która została przewieziona wraz z matką na badania do szpitala w Legnicy. Ostatnim poszkodowanym był pasażer golfa, który uskarżał się na bóle brzucha i trafił na badania na SOR w Lubinie.

Na miejscu pracują policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz wydziału ruchu drogowego, którzy ustalają szczegóły zdarzenia. Do czasu uzyskania informacji o stanie poszkodowanych i usunięcia aut nie jest możliwy wjazd w ulicę Sybiraków z ulicy Sikorskiego.

Zdarzenie najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowane jako kolizja, gdzie kierujący corsą zostanie ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie. 

 

Poprzedni artykułStarostwo blokuje nasze dzieci. Czujemy się oszukani – mówią rodzice z Lubina
Następny artykułRaczyński pisze list do prezesa KGHM – martwi się o pieniądze

2 KOMENTARZE

Comments are closed.