Wiosną posprzątali ogród lubińskiego hospicjum po zimie, a latem przyszedł czas na posadzenie tam kwiatów. Mocno kolorowo zrobiło się w otoczeniu hospicjum po tym, jak wolontariusze KGHM poprowadzili akcję „Kolorowe spojrzenie na świat”.

Zaroiło się od ludzi dobrego serca w ogrodzie hospicjum w Lubinie. Wolontariusze KGHM poprowadzili drugi etap rewitalizacji tego miejsca. Tym razem sadzono kwiaty, które temu miejscu nadały szczególny wymiar.

– Przyszedłem prosto po pracy, po wyjeździe z kopalni. Takie społeczne zajęcie sprawia przyjemność. Mimo, że praca tu nie jest lekka, bo trzeba się nakopać, a jest sucho, to warto to robić. Chcemy pomagać, jeżeli tylko nadarza się okazja. Na pewno będziemy dalej to robić i nie tylko tutaj. Zależy od potrzeb – mówił Krzysztof Majstrowicz, wolontariusz KGHM, pracownik ZG Lubin.

Wśród wolontariuszy pracujących w ogrodzie znalazł się Adam Bugajczuk, wiceprezes zarządu ds. rozwoju KGHM Polska Miedź S.A.

Dzięki pomocy wolontariuszy KGHM personel lubińskiego hospicjum nie musi cennego czasu poświęcać na prace w ogrodzie, a może w stu procentach poświęcić uwagę pacjentom. Piękny i zadbany ogród może być miejscem, w którym chwilę oddechu od obowiązków znajdzie nie tylko biały personel, ale też zrelaksują się pacjenci czy osoby ich odwiedzające.

Poprzedni artykułKolizja na rondzie – FOTO
Następny artykułCzym jest kultura? Nagraj 50 sekund filmu i zgarnij 2 tys.zł