Obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Stop pedofilii” trafiła do Lubina. Już można składać podpisy pod projektem zmian. Kilkoro lubinian zorganizowało akcję poparcia dla nowości w jakże ważnej dla ochrony dzieci ustawie. W niedzielę 7 lipca organizatorzy czekają na lubinian w rynku.

W Polsce przepisy dotyczące ochrony dzieci przed zapędami pedofilskimi pochodzą z 1997 roku z późniejszymi zmianami z 2018. W świetle wielu tragedii i zdarzeń, które nie powinny mieć miejsca pojawiła się ogólnopolska inicjatywa, by zaktualizować jakże ważne dla bezpieczeństwa dzieci przepisy.

W niedzielę 07 lipca 2019 będziemy stać na rynku i zbierać podpisy. Każdy będzie mógł podejść i zapoznać się z projektem zmiany ustawy i ją podpisać. Do 10 lipca musimy zebrać ich jeszcze 30 tysięcy – informują organizatorzy. Podpisy można składać już u współorganizatorów tej akcji w Lubinie. To Karol Czekaj, Marcel Milewicz, Paweł Spleśniak.

Poniżej zamieszczamy treść zmian w ustawie

USTAWA
z dnia ……………… r.
o zmianie ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny

Art. 1. W ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2018 r. poz. 1600 z późn. zm.) art. 200b otrzymuje brzmienie:
Art. 200b. §1. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§2. Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego.
§3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w §2 za pomocą środków masowego
komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§4. Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej
czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub
działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
Art. 2. Ustawa wchodzi po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia

Poprzedni artykułŚmierć na S3. Jechali nad morze…
Następny artykułChłopiec szuka pieska, który był w aucie w chwili, gdy zginęła jego matka i siostra

4 KOMENTARZE

  1. czyli co ?nie można sie uczyć o seksualnosci w odpowiednim wieku? bo to znaczy ze jest sie narazonym na pedofila?

  2. Dlaczego oszukujecie ludzi? Wcale nie chodzi wam o walkę z pedofilią tylko, z fałszywie przez was rozumianą nauką o seksualności ludzi. Nauczenie dzieci czym jest zły dotyk ma być szkodliwe? Co z pedofilią ma wspólnego nauka o antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową? Macie kompletnie nierówno pod kopułą.

  3. świat jest nienormalny ,, lgbt i pedofilia to głowna zaraza tego świata

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.