Miedziowi Lubin zostali wicemistrzem 2 ligi. Awans uciekł im w ostatnim meczu w Białymstoku, w kt

Panowie doznali tylko jednej porażki w całym sezonie…niestety w decydującym spotkaniu.-Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Pierwsi zdobywamy przyłożenie i obejmujemy prowadzenie– tak komentował mecz trener Karol Derecki –Przez pierwsze 20 min kontrolujemy grę. Niestety w miarę upływu czasu oddajemy inicjatywę gospodarzom, którzy przeprowadzają zmiany i ruszają do odrabiania strat. Dodatkowo zmuszeni jesteśmy grać w osłabieniu przez 10 minut po otrzymaniu żółtej kartki przez naszego zawodnika. Zawodnicy z Białegostoku głównie za sprawą dobrej gry nogą oraz w maulu autowym wychodzą do przerwy na prowadzenie 27:10.

W przerwie pada kilka mocnych słów i Miedziowi ruszają do odrabiania strat. Na boisku trzeszczą kości, ale lubińscy rugbyści nie są w stanie potwierdzić przewagi punktami. W miarę upływu czasu Gospodarze słabną i zaczynają nieprzepisowo szarżować co skutkuje wykluczeniami czasowym za żółte kartki. Miedziowi zdobywają 2 przyłożenia ale nie udaje się odrobić wszystkich strat.

Mecz kończy się wynikiem 35:20. Każdy zawodnik dał z siebie w tym meczu 100 procent. Taki jest sport, tego dnia lepsi taktyczne byli gospodarze, którym gratulujemy awansu do 1 ligi. – mówi Tomasz Nimczyk

inf./fot. KRML

Poprzedni artykułDawid Pakulski z nowym kontraktem
Następny artykułZapraszają do lubińskiego ZOO na weekend gier podwórkowych