Uroczysta gala dla stypendystów ze szkół objętych programem „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” pozwoliła pogratulować najlepszym uczniom. W sali CK Muza w Lubinie 14 czerwca wyróżniono uczniów kilku szkół z Lubina, Legnicy, Bolesławca, Polkowic i Głogowa.

„Galę Najlepszych” poświęcono stypendystom programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Podczas uroczystości wyróżniono stypendystów naukowych i uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w przedmiotach zawodowych. Na scenie gratulacje odebrali uczniowie ZS Mechanicznych w Bolesławcu, ZS w Chocianowie, ZS im Jana Wyżykowskiego i ZS Politechnicznych z Głogowa, ZS Technicznych i Ogólnokształcących z Legnicy, ZS MCKK i ZS im. Krupińskiego z Lubina oraz ZS im. Narodów Zjednoczonych Europy z Polkowic.

– Chcemy budować postawy młodych ludzi, które pozwolą im osiągnąć sukces zawodowy być może nie tylko związany z naszą firmą ponieważ czujemy się odpowiedzialni za cały region i chcemy budować kapitał. Młodzież to jest kapitał naszego regionu, który pozwala rozwijać się i osiągać wyniki – mówiła Arleta Chorąży, dyrektor Departamentu Efektywności Pracowników KGHM Polska Miedź S.A.

W ramach tego rozwoju i osiągania wyników przez młodych ludzi KGHM zadbał o spotkanie obecnych na uroczystości z trenerem i mówcą motywacyjnym Michałem Zawadką, który zaprezentował interaktywny wykład „Chcę być kimś!” 

Jak mówią sami wyróżnieni, możliwość udziału w programie „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” to dla nich szansa na lepszy start w przyszłości.

– Moim zdaniem jest to bardzo dobra opcja. Wielu uczniom na pewno bardzo pomaga pod względem finansowym. Myślę, że dla wielu jest motywacją do dalszej nauki – mówił Karol Włodarczak z klasy III Technikum Górniczego w ZS MCKK w Lubinie.

W wielu szkołach uczniowie z klas objętych projektem KGHM uczą się od nauczycieli na co dzień związanych z Polską Miedzią.

Według projektu KGHM, który pomaga młodym wystartować, by potem znaleźli tu pracę udaje się zachęcić młodzież do nauki. Młodzież bardzo chętnie przychodzi na zajęcia. Jest to strzał w dziesiątkę. Młodzi ludzie nie mają zbyt wielu  funduszy, by się rozwijać się w tym kierunku. A w klasach pod patronatem KGHM  jest wielu młodych, którzy zadają wiele pytań i słuchaj, a we mnie budzi to jeszcze większą chęć, by przekazać tę wiedzę – mówił Piotr Woźniak, instruktor praktycznej nauki zawodu w MCKK. Pracujący na co dzień w ZG Lubin.

Od roku szkolnego 2019/2010 program „kompetentni w branży górniczo – hutniczej” poszerzy się o dwie kolejne szkoły z powiatu polkowickiego.

Poprzedni artykułMieli malować tęczę dla LGBT. W Lubinie sprzeciw
Następny artykułCzwarte urodziny biegów parkrun w Lubinie – foto