Centrum Badań Jakości, spółka z grupy Kapitałowej Polskiej Miedzi zorganizowała II Forum Dyskusyjne na temat ochrony środowiska, pozyskiwania środków na projekty z nią związane  czy też przepisy prawa w tych kwestiach. W spotkaniu biorą udział wszystkie ważne dla tych zagadnień jednostki.

 

CBJ przygotowało II Forum dyskusyjnym z udziałem przedstawicieli m.in.  Ministerstwa Ochrony Środowiska, Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu.

Tematyka spotkania dotyczy  szeroko rozumianej ochrony środowiska w aspekcie aktualnych wymogów prawa, działań podejmowanych na terenie Dolnego Śląska w ramach dobrych praktyk w korzystaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska przez samorządy i przedsiębiorców w tym projekty, jakie są planowane i wdrażane w województwie dolnośląskim oraz KGHM Polska Miedź S.A.

– Już po raz drugi na to forum zapraszamy przede wszystkim samorządowców oraz te podmioty, które mają wpływ na nasze otoczenie. mam na myśli ochronę środowiska – wód, gleby i powietrza. Jest to pewna forma porozumienia nie tylko biznesu, naszego holdingu miedziowego, ale też samorządowców i przedsiębiorców zgromadzonych np. w Związku Pracodawców Polska Miedź. – mówił Wacław Szetelnicki prezes CBJ.

– Takie spotkania samorządowców i przedsiębiorców ze znaczących firm w naszym regionie są bardzo ważne ze względu na wymianę doświadczeń, informacji o tym, co się dzieje w danym regionie i jakie kierunki w związku z ochroną środowiska są preferowane oraz kto, w jakim kierunku zmierza – mówił Bartłomiej Wiązowski, wiceprezes w Wojewódzkim Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Forum Dyskusyjne odbywa  się pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pana Pawła Hreniaka oraz prezesa zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Pana Marcina Chludzińskiego.