Centrum Badań Jakości, spółka z grupy Kapitałowej Polskiej Miedzi zorganizowała II Forum Dyskusyjne na temat ochrony środowiska, pozyskiwania środków na projekty z nią związane  czy też przepisy prawa w tych kwestiach. W spotkaniu biorą udział wszystkie ważne dla tych zagadnień jednostki.

 

CBJ przygotowało II Forum dyskusyjnym z udziałem przedstawicieli m.in.  Ministerstwa Ochrony Środowiska, Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu.

Tematyka spotkania dotyczy  szeroko rozumianej ochrony środowiska w aspekcie aktualnych wymogów prawa, działań podejmowanych na terenie Dolnego Śląska w ramach dobrych praktyk w korzystaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska przez samorządy i przedsiębiorców w tym projekty, jakie są planowane i wdrażane w województwie dolnośląskim oraz KGHM Polska Miedź S.A.

– Już po raz drugi na to forum zapraszamy przede wszystkim samorządowców oraz te podmioty, które mają wpływ na nasze otoczenie. mam na myśli ochronę środowiska – wód, gleby i powietrza. Jest to pewna forma porozumienia nie tylko biznesu, naszego holdingu miedziowego, ale też samorządowców i przedsiębiorców zgromadzonych np. w Związku Pracodawców Polska Miedź. – mówił Wacław Szetelnicki prezes CBJ.

– Takie spotkania samorządowców i przedsiębiorców ze znaczących firm w naszym regionie są bardzo ważne ze względu na wymianę doświadczeń, informacji o tym, co się dzieje w danym regionie i jakie kierunki w związku z ochroną środowiska są preferowane oraz kto, w jakim kierunku zmierza – mówił Bartłomiej Wiązowski, wiceprezes w Wojewódzkim Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Forum Dyskusyjne odbywa  się pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pana Pawła Hreniaka oraz prezesa zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Pana Marcina Chludzińskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę