Działacze ze Stowarzyszenia “Tak dla Lubina” zapraszają w sobotę 15 czerwca na drugi Piknik Rodzinny Bezpieczne Wakacje. Będzie naprawdę sporo atrakcji, a wszystko na terenach zielonych nieopodal Ścieżki pod Dębami.

 

W sobotę 15 czerwca w Lubinie będzie miał miejsce II Piknik “Bezpieczne Wakacje”.

– W  godzinach od 12.00 do 15.00, na terenie zielonym tzw. Ścieżka pod Dębami obok ul. Hutniczej, druga wiata przy mostku. Teren będzie oznaczony więc zainteresowani trafią. Piknik organizowany jest po raz II przez Stowarzyszenie “Tak dla Lubina” działające na rzecz mieszkańców naszego miasta.  Celem pikniku jest integracja mieszkańców Lubina poprzez wspólne spędzanie czasu, ale przede wszystkim przypomnienie najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.  Do współpracy zaprosiliśmy przedstawicieli policji i straży pożarnej, ale także HDK Maltański Legion, Krav Maga, którzy tak, jak w zeszłym roku wezmą udział w pikniku.  Ponad to podczas wydarzenia przewidziano – również po raz kolejny – Granie na byle czym. Przewidujemy też m.in. konkurs na stworzenie własnego instrumentu muzycznego z materiałów wtórnych – rolek po papierze toaletowym czy butelek po wodzie itp. Konkurs poprowadzą zaprzyjaźnieni z nami licealiści, prowadzący projekt odnośnie segregacji tworzyw sztucznych przy Zwolnieni z Teorii – Asia i Patryk. Będzie też wspólne wykonanie utworu muzycznego. W tym roku to Kolorowe Jarmarki – informuje Katarzyna Marcinek.

Muzycznie też będzie się działo, ponieważ akompaniament podczas imprezy przejmie Karolina Ziemlicka, młoda lubinianka, wielokrotnie nagradzana w Polsce i za granicą. Oczywiście nie zabraknie kiełbasek – z grilla, nie z ogniska, bo ze względu na panujące upały zdecydowaliśmy, że ognisko może okazać się niebezpiecznym pomysłem. Będzie też atrakcja w postaci wielbłąda Alladyna z Fundacji Evan. Warkoczyki – to mama Julki. Organizujemy również konkurs plastyczny tematycznie związany z bezpiecznymi wakacjami. Oczywiście przewidujemy nagrody dla każdego z uczestników, ale też Certyfikaty dla wszystkich dzieci, które wezmą udział w pikniku. Jednym słowem ma być wakacyjnie, kolorowo i ciekawie zarówno dla młodszych, jak i starszych. Zapraszamy – dodaje na koniec Katrzyna Marciniek.