Wyższe stopnie, podziękowania, awanse, gratulacje i odznaczenia odebrali w piątek w Lubinie strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Coroczna uroczystość wiąże się z majowym Dniem Strażaka. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko świętujący strażacy, ale też zaproszeni goście z powiatu lubińskiego.

Choć Dzień Strażaka miał miejsce 4 maja w dniu imienin patrona strażaków, czyli świętego Floriana, to 31 maja odbyła się uroczystość odznaczeń i wyróżnień dla pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Jesteście kimś, na kogo zawsze możemy liczyć i na kim nigdy się nie zawiedziemy. Nie tylko w obliczu pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof , ale również wielu innych zagrożeń to właśnie strażacy są zwykle pierwsi w szeregach ofiarnych ratowników niosąc bliźnim pomoc, nieraz z narażaniem swojego zdrowia, a nawet życia. Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka to okazja do wyrażenia słów wdzięczności za waszą codzienna służbę i pracę oraz czas na podsumowanie minionego roku i przedstawienie planów na kolejne lata. – mówił do zebranych strażaków  mł. bryg. Eryk Górski, Komendant Powiatowy PSP  w Lubinie.