Od 7 czerwca w Lubinie zmienia się miejsce zawierania związków małżeńskich USC. Młode pary “tak” powiedzą w Ratuszu, a nie jak dotychczas w Pałacu Ślubów przy Skłodowskiej. Udogodnieniem będzie wyjątkowa możliwość parkowania dla młodych par w okolicy Ratusza. Otrzymają na to specjalne przepustki.

Budynek przy M. Skłodowskiej – Curie, w którym dotąd udzielano ślubów czeka generalny remont. Są już pewne plany co do jego przyszłego przeznaczenia. Na pewno nie zniknie stamtąd biblioteka i Centrum Psychoonkologii. 

Urzędnicy USC ślubów będą udzielali od czerwca w Ratuszu. – Ta zmian jest stała. Pierwsze ceremonie odbędą się już w piątek 7 czerwca. Sala ślubów będzie mieścić się na parterze w pomieszczeniu, które na co dzień jest galerią sztuki. Prestiż tego miejsca  z pewnością jest większy – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. Przypomnijmy, że w innych przypadkach parkowanie w okolicy Ratusza jest zakazane. 

W Lubinie miesięcznie na ślub w USC decyduje się nawet kilkanaście par. W miesiącach czerwcu czy sierpniu bywa ich nawet około 30.

– Na czas ślubu te pary będą mogły skorzystać z przepustek na wjazd pod sam ratusz tak, aby usprawnić przebieg całej ceremonii – dodaje Marcelina Falkiewicz.