Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Lubina dali koncert dla pacjentów oddziału onkologii szpitala Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie. Młodzi muzycy pod opieką opiekunów zaprezentowali repertuar, który zarówno pacjentom, jak i personelowi zapewnił sporo emocji i wrażeń.

Nie był to pierwszy występ uczniów lubińskiej Szkoły Muzycznej dla pacjentów oddziału onkologii i chemioterapii .

To były niesamowite wrażenia dla pacjentów i dla nas. Dzieci zagrały rożne utwory, a pacjenci włączali się do klaskania w takt muzyki. Były też łzy w oczach i ogromne wzruszenie. To był przecudny występ. Takie wrażenia bardzo pozytywnie wpływają na naszych podopiecznych. Widać to było na wieczornej wizycie lekarskiej. Wszyscy zapraszamy małych muzyków ponownie. Mamy nadzieję, że o nas nie zapomną i będą przychodzić tak często, jak tylko mogą  – mówiła Renata Kusibab, pielęgniarka oddziałowa oddziału onkologii i chemioterapii szpitala MCZ w Lubinie.

Bardzo im dziękuję w imieniu swoim, personelu i pacjentów. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że takie małe dzieci z taką ochotą przychodzą na onkologię do naprawdę ciężko chorych pacjentów, którym swoją wizytą przynoszą radość i wsparcie. To jest niesamowita i godna naśladowania postawa. Dziękuję im i ich nauczycielom, którzy także poświęcili czas – dodawała Renata Kusibab, pielęgniarka oddziałowa oddziału onkologii i chemioterapii szpitala MCZ w Lubinie.

Pierwszy wizyta uczniowie szkoły muzycznej w Lubinie odbyła się na zaproszenie zarządu MCZ S.A. Teraz będą już regularnymi gośćmi.

Wiosenny koncert był drugim z rzędu. Już wiemy, że w czerwcu wybierzemy się na letni, a potem jesienny. Występ naszych dzieci już za pierwszym razem został bardzo pozytywnie przyjęty przez pacjentów. Również dzieci bardzo bardzo go przeżyły. Szkolny koncert nie zrobił na nich takiego wrażenia, jak ten w MCZ. Dzieci zdają sobie sprawę w jak ciężkim stanie bywają ci pacjenci, ale ich dziecięca wiara w życie powoduje, że podchodzą do tego nie z bojaźnią, ale z szacunkiem. Nie było problemu, by zebrać chętne dzieci na ten koncert – mówiła po występie Wioletta Kwiatkowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubinie.
Zaprezentowano 13 utworów zarówno solowych, jak i zespołowych. Zagrano na rozmaitych instrumentach począwszy od fletu, poprzez akordeon, gitarę, wiolonczelę aż po fortepian. Pacjenci mogli wysłuchać utworów m.in. Jana Sebastiana Bacha, Jacquesa Offenbacha czy też rozrywkowych, jak Milonga.

Były to różne style, transkrypcje i oryginalne utwory. To repertuar grany przez nas na co dzień na naszych szkolnych koncertach, egzaminach czy przesłuchaniach. Ten specjalny koncert wpisywał się w ważny cel. Musimy przygotować instrumentalistów, by wychodząc nie bali się publiczności. Im częściej dzieci występują, tym bardziej oswajają się z tremą i łatwiej jest im wyjść na scenę. Oddział onkologii w szpitalu MCZ będziemy odwiedzać już cyklicznie. Będziemy zjawiali się z koncertem w szpitalu jak „Cztery pory roku” Vivaldiego. Oddział szpitalny to takie miejsce, że będą tam ludzie za każdym razem inni. Myślę, że specyfika oddziału jest taka, że to otwarta publiczność dla naszych dzieci – mówiła Wioletta Kwiatkowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubinie.

Dzieci do koncertu przygotowywało wielu nauczycieli, którzy przybyli z młodymi muzykami na oddział onkologii MCZ, by im towarzyszyć.

Poprzedni artykułUczniowie klas 8 zaczęli egzaminy
Następny artykułEksperci analizują co z wiaduktem, a Przylesie zakorkowane

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.