Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych przygotowali ozdoby wielkanocne, które trafiły na kiermasz do huty w Legnicy. Świąteczne dzieła rozeszły się, jak przysłowiowe bułeczki. pieniądze zdobyte podczas kiermaszu przydadzą się na działalność Stowarzyszenia Pro Humianitatis, działającego przy ośrodku.

 

Nad wielkanocnymi ozdobami podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego pracowali podczas zajęć w pracowniach krawieckiej, florystycznej czy gospodarstwa domowego. Kilka kartonów świątecznych ozdób trafiło 10 kwietnia na kiermasz do Huty Miedzi Legnica. W biurowcu zaroiło się przy stoisku. Ręcznie robione ozdoby, unikalne, a nie takie jak z marketu czy bazaru wpadły w oko każdemu, kto tylko na nie spojrzał.

To, co dziś przywieźliśmy, to wytwór pracy naszych dzieci. Tworzymy takie rzeczy podczas pracy modułowej przysposabiającej do pracy. To z jednej strony terapia dla dzieci, ale też fajna możliwość wykazania się ponieważ oni się bardzo cieszą, że mogą robić takie rzeczy, a my się cieszymy, że jest tak duże zainteresowanie tymi naszymi małymi dziełami. Dla naszych dzieci jest to bardzo ważne, bo one przygotowując te rzeczy robią to z sercem. To wszystko, co tu dziś przywieźliśmy są właśnie robione od serca. Każda jest inna, nie są takie same. Pieniądze, które tu uzbieramy przydadzą się dla naszych dzieci ponieważ przy Ośrodku działa Stowarzyszenie Pro Humianitatis, którego celem jest wspieranie różnego rodzaju działań. Są to zielone szkoły, na które właśnie teraz wyjeżdżają czy też różne pikniki. – mówiła Marta Foltyniewicz – Kosowska, nauczyciel SOSW w Szklarach Górnych.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek w ZG Lubin
Następny artykułPijany za kierownicą mógł zabić rodzinę