Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj po godzinie 16 na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Armii Krajowej. Motocyklista uderzył w samochód.

W zdarzeniu zostały poszkodowane 3 osoby w wieku od 28 do 40 lat. W pierwszej kolejności pogotowie zabrało do szpitala na badania pasażerkę z mitsubishi oraz motocyklistę, którego siła uderzenia wyrzuciła z pojazdu na drogę. Później trafił tam także kierowca samochodu.

Zarówno osobówka jak i motocykl zostały mocno uszkodzone. Mitsubishi poza wystrzeloną poduszką powietrzną ma uszkodzoną przednią szybę, maskę, nadkole, oraz rozciętą oponę a także wycięte prawe drzwi kierowcy i pasażera, przez które strażacy wydostali poszkodowaną pasażerkę. Honda CBF ma uszkodzony układ kierowniczy, uszkodzoną przednią oponę i felgę, przednie oświetlenie, licznik, owiewki a także zbiornik paliwowy. Około 50 m od zdarzenia na poboczu znajdował się także kufer motocyklisty.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że najbardziej prawdopodobną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przez kierującego mitsubishi, który jadąc al. Niepodległości i skręcając w lewo w Armii Krajowej nie ustąpił prawidłowo jadącemu na wprost, z naprzeciwka, od ul. Ścinawskiej motocykliście.

Pewne jest to, że obaj kierujący mieli zielone światło. Skrzyżowanie, na którym doszło do zdarzenia przed remontem było bezkolizyjne. Teraz, na zlecenie lubińskiego magistratu, zmieniono sygnalizatory i cykl przejazdu tak, że auta jadące al. Niepodległości z obu stron mają zielone światło. Analogicznie jest z ul. Armii Krajowej.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która szczegółowo wyjaśnia przyczyny zdarzenia a także prędkość z jaką poruszał się motocyklista. Pomocne będą nagrania z miejskiego monitoringu.

To już drugi wypadek na terenie naszego powiatu z udziałem jednośladu w tym roku.

Poprzedni artykułPowołania młodych rugbystów
Następny artykułGórnik wciąż na fotelu lidera – FOTO

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.